Kategorie: Wszystkie | moje prace | ogoniaste | takie tam różne | technika | wzory i schematy
RSS
środa, 15 lipca 2009
Candy - nastepna odsłona :)
Słodkie rodzeństwo - Henryk i Gabrysia - czekają na nowych opiekunów u Gulki

k


A takie skarby u Tsumiko

h


A tu mała reklama :)

i

niedziela, 08 marca 2009
Dzień Kobiet i patchwork:)

Mój mąż ostatnio rozpieszcza mnie robótkowo... Taki prezencik dostałam z okazji Dnia Kobiet. Wcześniej, także z tej okazji, sprezentował mi ciekawą włóczkę na kolczyki i miarkę do drutów :) Chyba rekord chce pobić, bo w zeszłym roku podarował mi... samochód :)

Zabawę nową włóczką zaczęłam już wczoraj. Przybywa szybko, choć musze przyznać że machanie drutami 8 mm jest dość męczące... do tego to zwykłe długie druty, a ja praktycznie wszystko dziergam na okrągłych.

Z włóczki ma powstać taki luźny szal, do zakładania jak poncho (spinany na ramieniu).

A tu efekt przerabiania włóczki wzorem prawe/lewe. Zdjęcie rozświetlone, kolor trochę przekłamany. W rzeczywistości to ciemna czerwień/burgund.

A to mój pierwszy patchwork, który uszyłam dzięki MKatarynce :)

Trochę krzywo... ale i tak jestem zadowolona.

poniedziałek, 02 lutego 2009
Candy - dziś częstuje...

... Sasilla :)

http://kuchnia-pelna-cudow.blogspot.com/2009/02/sodycze-do-rozdania.html

g

h

wtorek, 27 stycznia 2009
Od przybytku głowa nie boli...

... a więc kolejne cukiereczki :)))

http://polki-scrapuja.blogspot.com/2009/01/blog-candy.html

d

http://oliwiaen.blox.pl/2009/01/Rocznicowe-cukierki-czyli-moje-pierwsze-Blog-Candy.html

d

dd

poniedziałek, 26 stycznia 2009
środa, 07 stycznia 2009
Kolejna porcja Candy :)

Irina (do 08.01)

a


Rach (do 10.01)

b


Simon (do 10.01)

h


Pink Gem Designs (do 11.01)

k


Michelline (do 15.01)

j


Nicole (do 15.01)

t

Podaj dalej :)
Wczoraj, wędrując po blogach robótkowych, natknęłam się na Migot77 i zabawę "Podaj dalej". Ponieważ od razu wziełam w niej udział, to... podaję dalej :)

A to warunki, którymi rządzi się "podaj dalej":
1. Musisz posiadać własnego bloga.
2. Pierwsze 3 osoby, które umieszczą pod tym wpisem komentarz, otrzymają ode mnie mały, ręcznie robiony upominek, który wyślę w ciągu 365 dni.
3. Ty organizujesz taką samą zabawę u siebie i dajesz szansę kolejnym 3 osobom na prezent - od Ciebie.
4. Każdy Blogowicz może uczestniczyć w takiej zabawie 3x razy.

Do startu, gotowi - START!!!


Pierwsze trzy osoby, które wpiszą komentarz, proszone o przesłanie swojego adresu na aileen(małpa)poczta. onet. pl. Oraz uzbrojenie się w cierpliwość... bo skoro mam 365 dni, to zamierzam je wykorzystać :D
wtorek, 06 stycznia 2009
candy, candy, candy...

Kolejne candy, tym razem zabawę organizuje:

Jennie

candy jennie

Mandy
(do 06.01)

http://mandyskreativwelt.blogspot.com/2008/12/mein-blog-candy-10000-klicks.html

candy mandy


Hasior (do 13.01)

hasior candy

Moje poranne zabawy...

Pudełek jest prawie 200. Prawie - bo kilka zżarły psy :)

A to mój nowy łup lumpeksowy. 38 miniaturowych pudełek za całe 1 zł !!! Pudełka są słodkie, niektóre zupełnie vintage :) Od razu znalazłam dla nich zastosowanie. Ciekawe co bliscy powiedzą, dostając prezent w malutkim pudełku... od proszku do prania :)))Wczoraj wogóle miałam udany dzień zakupowo-lumpeksowy. Upolowałam śliczną sukienkę retro - kosztowała 5 zł. Niestety trochę do przeróbki będzie, na zupełnie inną figurę jest szyta. Do tego paskudną spódnicę w kratę, za całe 2 zł, z której natychmiast uszyłam torbę. Dziś powędrowałam z nią już do lumpa, sprzedawczyni i klijentki nadziwić się nie mogły :) Niestety, zdjęcie wyszło kiepskie, poprawię w dziennym świetle. Szkoda tylko, że nie posłuchałam przeczucia, i nie poszłam jeszcze do jednego lumpa - gdzie bywają piękne włóczki. Dziś była wyprzedaż, więc znalazłam już tylko smętne banderolki... ehhh. Ale wziełam jeden motek na próbę, w końcu to zabawa znów za złotówkę :)

piątek, 26 grudnia 2008
In vitro - APEL "Gazety wyborczej"

Naukowcy o in vitro


List do premiera Donalda Tuska. Coraz więcej kobiet i mężczyzn w Polsce ma problemy z przezwyciężaniem trapiącej ich bezpłodności. Wyrażamy zatem pełne uznanie i szacunek dla Pana za inicjatywę prawnego uregulowania równego i nieskrępowanego dostępu do nowoczesnej technologii zapłodnienia pozaustrojowego. Jesteśmy jednak głęboko zaniepokojeni przedostającymi się do mediów sygnałami o sugerowanych Panu rozwiązaniach prawnych dotyczących zakazu tworzenia i przechowywania w stanie zamrożonym nadliczbowych zarodków.

W przypadku niepowodzenia pierwszego zabiegu (a takie niebezpieczeństwo dodatkowo wzrasta wraz z wiekiem kobiety) lub chęcią rodziców posiadania większej rodziny proponowane Panu rozwiązania legislacyjne spowodowałyby przedłużanie udręki psychicznej rodziców i konieczność powtarzania uciążliwych i nieobojętnych dla zdrowia kobiety zabiegów medycznych. W rezultacie efektywność metody zapłodnienia in vitro znacznie by się obniżyła. Nie wspominamy już o wzroście kosztów obciążających rodziców i/lub Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie do przyjęcia jest także zakaz genetycznej diagnostyki preimplantacyjnej. Jest to nowoczesna, związana z techniką zapłodnienia pozaustrojowego, metoda badania prenatalnego, która chroni kobietę przed drastycznym, choć w Polsce legalnym zabiegiem przerwania ciąży.
Zwracamy się zatem do Pana Premiera z prośbą o osobiste zaangażowanie i pomoc w stworzeniu nowoczesnego "prawa reprodukcyjnego" w Polsce. Powinno ono uwzględniać zdobycze nauki, udane i nieudane doświadczenia legislacyjne innych krajów, ale przede wszystkim winno opierać się na pewnym, możliwym do przyjęcia dla wszystkich Polaków fundamencie moralnym wynikającym chociażby z uchwalonej przez ONZ i ratyfikowanej przez Polskę Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wyrażamy pogląd, że równy i nieskrępowany dostęp do leczenia bezpłodności oraz wykorzystywanie zdobyczy nauki dla ratowania zdrowia oraz poprawy fizycznego i psychicznego dobrostanu obywateli jest jednym z takich podstawowych praw człowieka.

Tu można podpisać apel:

http://wyborcza.pl/0,96562.html

Wejście w życie ustawy, w obecnym brzmieniu, to dramat dziesiątków tysięcy rodzin. To odebranie szansy wielu kobietom, które dziś płacą nie za swoje winy - za chorobę, na której pojawienie się nie miały żadnego wpływu. To zepchnięcie Polski na dno cywilizowanego świata...

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Robótkujące
Różne takie
Scrap
Smaczne
Swap
Ulubione fora robótkowe
Wspólne robótkowanie
Wzory - szycie
Zbiory wzorów