Kategorie: Wszystkie | moje prace | ogoniaste | takie tam różne | technika | wzory i schematy
RSS
piątek, 07 grudnia 2007
Taki ładny szaliczek :)

Kolejny który mam zamiar zrobić :) Właśnie skończyłam czerwoną trawkę (Mira). A dziś kupiłam zielono-żółtą bawełnę w lumpie - oczywiście nowiutką :)))) No i wypatrzyłam ten szaliczek... tylko czy ładnie wyjdzie na szydełko nr 3...???

poniedziałek, 13 sierpnia 2007
Dla Douche ;)
niedziela, 01 lipca 2007
spódnica...

Zabrałam się za kolejną spódnicę... Kupiłam kilogram (!) śliwkowego Kotka Wiskozowego. Oczywiście zostanie z niego co najmniej połowa, niestety określanie ilości potrzebnej włóczki trochę u mnie kuleje :( Aha, polecam do tej włóczki szydełko nr 3, a nie jak na na banderoli 3,5 mm.

Wracając do spódnicy... oto zdjęcie z Osinki oraz wzór na nią.

Robótka idzie szybko i przyjemnie, choć nie obywa się bez problemów - ale to tylko moja własna zasługa: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15333&w=65159886

Oczywiście w oryginale włóczka i szydełko są duże grubsze, ale cóż... z Kotka Wiskozowego wychodzi super............

Poza tym coś czuję że uzależnię się od robienia spódnic... ;) Strasznie, strasznie podoba mi się ta zabawa. Właśnie siedzę i ściągam spore ilości nowych wzorków... i nie mogę się doczekać aż będę mogła zacząć kolejną... chyba z 10 fajniutkich już upatrzyłam. Od teściowej dostałam sporo kłębuszków bawełny w pięknych pastelowych barwach, będzie na następną kieckę...

A w międzyczasie wyszydełkowałam 2 spore torby, panienki na prezenty, kilka motyli i połowę bolerka z Sonaty...

poniedziałek, 29 stycznia 2007
drutowy problem :(

Bardzo, bardzo podoba mi się to bolerko... Zrobiłabym je na szydełku, gdyby nie to - że mam ładną włóczkę boucle. Pasowałoby wtedy do gotyckich sukienek... Tyle że boucle na szydełko nie nadaje sie zupełnie :( A ja w drutach mniej zdolna jestem ;) Może ktoś mógłby mi pomóc - poratować wzorem na druty albo łopatologicznie wytłumaczyć jak się ładnie dodaje oczka w okrażeniach?

Poniżej sposób wykonania bolerka na szydełku...

Wzór wg którego można wykonać to bolerko.

Zakładki:
Robótkujące
Różne takie
Scrap
Smaczne
Swap
Ulubione fora robótkowe
Wspólne robótkowanie
Wzory - szycie
Zbiory wzorów