piątek, 07 grudnia 2007
Taki ładny szaliczek :)

Kolejny który mam zamiar zrobić :) Właśnie skończyłam czerwoną trawkę (Mira). A dziś kupiłam zielono-żółtą bawełnę w lumpie - oczywiście nowiutką :)))) No i wypatrzyłam ten szaliczek... tylko czy ładnie wyjdzie na szydełko nr 3...???

czwartek, 25 października 2007
motyle

Narazie dwa... trzeci czeka na wykończenie. Bawełna kupiona za grosze w lumpie, niestety bez metki :(

21:36, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (5) »
dla Babci :)

Z mojej ulubionej Stokrotki, szydełkiem 1,6 mm. Wzory z gazetek robótkowych z ostatnich kilku lat.

21:30, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (1) »
Moje szydełka i takie tam... :)

Druty trzymam w koszyku, który Przyjaciel przywiózł mi z Egiptu. A szydełka i krótkie druty do skarpetek - w starym kubku. Teraz dodatkowo ozdobionym różą... bardzo prostą w wykonaniu :) Wystarczy nabrać dowolną liczbę oczek, i po przerobieniu ok 2 cm, każdy następny rządek zmiejszać o połowę (przerabiać 2 oczka razem).

Bardzo lubię bambusowe szydełka... niestety, moje ogoniaste też je uwielbiają - czego wyrazem są piękne ubytki w szydełkach :( Jestem więc zmuszona pozostać przy auluminiowych - plastikowe także niestety noszą ślady ich ząbków...

21:25, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (1) »
niedziela, 14 października 2007
moje chusty :)

Obie dziergane wg tego samego schematu: 3 oczka, w co drugim rzędzie dodajemy po jednym oczku na początku i końcu rzędu. Włóczka za każdym razem z odzysku, czerwona robiona chyba na drutach 6 mm.

20:13, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 03 września 2007
taki ładny kocyk... :D

Szukam wzoru... czy ktoś może mi pomóc...?

15:34, filum_lanae
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 13 sierpnia 2007
Dla Douche ;)
niedziela, 12 sierpnia 2007
robótkowe (nie)postępy - ciąg dalszy...

W ramach wyrzutów sumienia z powodu niedokończonych prac zabrałam się za nowe... Szydełkuję sobie właśnie spódnicę i bluzkę - obie z czarnej Sonaty. Wykupiłam w pobliskiej pasmanterii cały zapas tej włóczki :))))

Spódnica wychodzi ciekawie, bardzo ażurowa. Bluzka natomiast... powinna być z cienszej bawełny i na osobę z małym biustem... u mnie zrobi się wiązana tunika niestety. Ale wzór wychodzi ślicznie, choć już widzę że duuużo włóczki pójdzie w robótkę.

10:59, filum_lanae
Link Komentarze (2) »
niedziela, 29 lipca 2007
róbótkowe (nie)postępy...
Ostatnio dużo pracuję - choć nie mogę narzekać ;) Można to bowiem uznać za pewien rodzaj robótkowania... choć szydełko musiałam zamienić na pędzelek. Maluję Kubusie Puchatki, księżniczki, rybki, biedronki, motylki...
Oczywiście moje robótki leżą odłogiem. Szczególnie śliwkowa spódnica, przy której straciłam już dwa szydełka... jedno złamałam, drugie zgubiłam. Zrobiłam za to serwetka i małego elfika dla Babci :) Musze tylko pozszywać laleczkę i oczywiście zrobić fotki. Ponieważ w międzyczasie złapałam jakąś infekcję, wymyśliłam sobie torebkę którą mogłam szydełkować leżąc... właśnie kończę.
Oczywiście z moich mocnych postanowień "nie zaczynać kolejnej robótki póki nie skończę pozostałych" jakoś nic nie wychodzi. W tej chwili mam do skończenia:
- śliwkową spódnicę
- torebkę z brązowej wełny
- elfika dla Babci
- ciepły sweterek z wełny z odzysku (2 zł!!!)
- wykończyć przed Gwiazdką wyszywany obrus
- sweter dla męża
- halki do dwóch spódnic
- motyla
- damy
A tu już kolejne zakupy... 3 motki ślicznej czarnej Sonaty. Oczywiście z planowanej bluzki nic nie wyjdzie - nie mam jakoś przekonania do ich wykonania (tj. mam silne przekonanie przy zakupie włóczki, potem jakoś mija). Będzie kolejna spódnica... choć mam problem z wyborem oczywiście ;)
W planach mam jeszcze:
- szalik z pięknej szarej puchatej wełny (lumpeks)
- torebka... albo dwie
Oczywiście im więcej wzorów oglądam tym więcej rzeczy planuję zrobić... tyle że doba ma tylko 24 godziny :((( A ja uwielbiam zaczynać robótki.......
niedziela, 01 lipca 2007
a to nałogowa dziergaczka...

.. czyli ja... ;)

Ps. Czy ktoś zgadnie co oznacza "filum lanae"...?

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Zakładki:
Robótkujące
Różne takie
Scrap
Smaczne
Swap
Ulubione fora robótkowe
Wspólne robótkowanie
Wzory - szycie
Zbiory wzorów