wtorek, 30 grudnia 2008
Dla 15-letniej szwagierki...

... która lubi motywy sercowe :D

Zdjecie niestety kiepskie :( Serduszko jest z filcu. Koralik okrągły śliczny, srebrny, grawerowany...

18:46, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (3) »
piątek, 26 grudnia 2008
In vitro - APEL "Gazety wyborczej"

Naukowcy o in vitro


List do premiera Donalda Tuska. Coraz więcej kobiet i mężczyzn w Polsce ma problemy z przezwyciężaniem trapiącej ich bezpłodności. Wyrażamy zatem pełne uznanie i szacunek dla Pana za inicjatywę prawnego uregulowania równego i nieskrępowanego dostępu do nowoczesnej technologii zapłodnienia pozaustrojowego. Jesteśmy jednak głęboko zaniepokojeni przedostającymi się do mediów sygnałami o sugerowanych Panu rozwiązaniach prawnych dotyczących zakazu tworzenia i przechowywania w stanie zamrożonym nadliczbowych zarodków.

W przypadku niepowodzenia pierwszego zabiegu (a takie niebezpieczeństwo dodatkowo wzrasta wraz z wiekiem kobiety) lub chęcią rodziców posiadania większej rodziny proponowane Panu rozwiązania legislacyjne spowodowałyby przedłużanie udręki psychicznej rodziców i konieczność powtarzania uciążliwych i nieobojętnych dla zdrowia kobiety zabiegów medycznych. W rezultacie efektywność metody zapłodnienia in vitro znacznie by się obniżyła. Nie wspominamy już o wzroście kosztów obciążających rodziców i/lub Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie do przyjęcia jest także zakaz genetycznej diagnostyki preimplantacyjnej. Jest to nowoczesna, związana z techniką zapłodnienia pozaustrojowego, metoda badania prenatalnego, która chroni kobietę przed drastycznym, choć w Polsce legalnym zabiegiem przerwania ciąży.
Zwracamy się zatem do Pana Premiera z prośbą o osobiste zaangażowanie i pomoc w stworzeniu nowoczesnego "prawa reprodukcyjnego" w Polsce. Powinno ono uwzględniać zdobycze nauki, udane i nieudane doświadczenia legislacyjne innych krajów, ale przede wszystkim winno opierać się na pewnym, możliwym do przyjęcia dla wszystkich Polaków fundamencie moralnym wynikającym chociażby z uchwalonej przez ONZ i ratyfikowanej przez Polskę Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wyrażamy pogląd, że równy i nieskrępowany dostęp do leczenia bezpłodności oraz wykorzystywanie zdobyczy nauki dla ratowania zdrowia oraz poprawy fizycznego i psychicznego dobrostanu obywateli jest jednym z takich podstawowych praw człowieka.

Tu można podpisać apel:

http://wyborcza.pl/0,96562.html

Wejście w życie ustawy, w obecnym brzmieniu, to dramat dziesiątków tysięcy rodzin. To odebranie szansy wielu kobietom, które dziś płacą nie za swoje winy - za chorobę, na której pojawienie się nie miały żadnego wpływu. To zepchnięcie Polski na dno cywilizowanego świata...

czwartek, 18 grudnia 2008
Mysiura i Julka

A więc znów mój zwierzyniec... Mycha powstała w sobotnie popołudnie. Szyta bez wykroju. Mychą postanowiła zostać przy końcu roboty, już po obszyciu sukienki cekinami :) Nie jestem zadowolona zbytnio - szyja wyszła za długa. Ale mąż nie zgadza się na dekapitację Mysiury, nawet mimo obietnic szybkiej naprawy :)

2 miesiące temu przyplątała nam się sunia. Mamy już jednego psa, do tego duuużo szczurów... kolejne zwierzę w domu było trudną decyzją. Ale co zrobić? Przecież nie zostawię wychudzonego, rannego psa na ulicy...

Julka okazała się przemiłą sunią, tylko cierpi na przypadłość wszystkich bezdomnych, umęczonych zwierząt - nagły wysyp chorób w nowym domu. W tej chwili leczymy trzecie poważne schorzenie (widoczny na głowie twór to niestety rodzaj nowotworu).

15:29, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (5) »
wtorek, 09 grudnia 2008
Candy-mania :)
Groźne schorzenie, charakteryzujące sie radosnym rozdawnictwem, szaleje po blogach robótkowych :)

O to kolejne zarażone:
Almadr
Claire
Izis
Wendy

Czuję, jak powoli, ów radosny wirus także mnie łapie... ciekawe kiedy rozłoży moje zasoby robótkowe i popstryka fotki :)
Zakładki:
Robótkujące
Różne takie
Scrap
Smaczne
Swap
Ulubione fora robótkowe
Wspólne robótkowanie
Wzory - szycie
Zbiory wzorów