piątek, 28 grudnia 2007
Oliwka i inne... :)

Dziś chciałabym pochwalić się moimi ślicznościami... :)))

Na pierwszej fotce mordzia Oliwki - mojej paskudnej, wrednej, złośliwej szczurzycy. Aż trudno uwierzyć, taka jest słodka... ;)

A tu całe moje stadko razem... tak ich wzieło na grupowe przytulanie :)

Mała dzielna Sara. Spędziła kilka dni w terrarium węża, bez wody i pożywienia. Wcześniej widziała jak wąż pożera żywcem jej rodzinę... Na szczęścią ją udało się zabrać zwyrodnialcom - poniewać wąż jej nie zjadł, chcieli wyrzucić na śmietnik...

Sara z moją Kasjaną - córką laboratoryjnej Penelopy. Udało się zabrać ciężarną matkę, która jako odpad z hodowli miała trafić do spalarni. Ponieważ Penelopa była o wiele za młoda by być mamą, jej dzieci urodziły się za wcześnie, z licznymi wadami - porażenie mózgowe, wodogłowie, ślepota. Kasjana jest zdrowa, ale bardzo drobniutka.

16:31, filum_lanae , ogoniaste
Link Komentarze (4) »
sobota, 15 grudnia 2007
szalikowo i roboczo...

Ostatnio szydełkuję prawie wyłącznie gwiazdki i aniołki (zdjęcia później). A w tak zwanym "międzyczasie"...........

Czerwony szaliczek jest z Miry - genialna faktura trawki. W zasadzie nie jest całkiem czerwony, bo nitka prowadząca jest czarna :) Dziergałam na drutach nr 5 mm, poszło 7 dag.

Szalik z Carmen (Red Heart) jest gwiazdkowym prezentem dla Przyjaciela Domu. Kolor na zdjęciu przekłamany, naprawdę to piękna ciemna zieleń... Dobrze że poszło tylko 20 dag, bo 30 dag zostało mi na chustę :) Druty nr 6mm są idealne do tej włóczki, choć na banderoli podają nr 7-8 mm...

Sweterek zaczęłam z Tweedu. Kupiłam go okazyjnie i okazał się strzałem w dziesiątkę. Śliczna włóczka, bardzo miękka i wydajna. Sweterek robię szydełkiem nr 3 mm wg wzory z "Małej Diany" 3/2007 (model 1).

17:57, filum_lanae , moje prace
Link Komentarze (2) »
piątek, 07 grudnia 2007
Taki ładny szaliczek :)

Kolejny który mam zamiar zrobić :) Właśnie skończyłam czerwoną trawkę (Mira). A dziś kupiłam zielono-żółtą bawełnę w lumpie - oczywiście nowiutką :)))) No i wypatrzyłam ten szaliczek... tylko czy ładnie wyjdzie na szydełko nr 3...???

Zakładki:
Robótkujące
Różne takie
Scrap
Smaczne
Swap
Ulubione fora robótkowe
Wspólne robótkowanie
Wzory - szycie
Zbiory wzorów